אודות

בקצרה: תא חובבי המדע הבדיוני והפנטזיה הירושלמים.
בפרוטרוט: אי שם בתחילת 2010 החלטנו, כמה חובבי מדע בדיוני ופנטסיה ירושלמים, שחשקה נפשנו במסגרת מקומית להרצאות ופעילויות. לא עוד הכרח בנסיעה למישורים! לצורך העניין נודבה נגה, המנהלת המייסדת של התא, שלעולם תינצר בלבנו (ולא רק בגלל העוגות שאפתה למפגשים הראשונים, שהתמקדו בעיקר בדיונים ארוכים על בחירת שם לתא הנולד). אחרי שאיבדנו את נגה לטובת צה"ל (והעם. והאומה. אנחנו מקווים שהם מעריכים את העוגות שלך כמונו), קם עפר, מנהל התא הנוכחי, והצעיד את התא אל עידן חדש באמצעות הפיכתו לתא סטודנטים רשמי, המקיים את מפגשיו והרצאותיו בגבעת רם המעטירה. עם זאת, השנה (תשע"ג) לא התאגדנו כתא סטודנטים רשמי, ואנחנו תא סתם - כלומר, קבוצת אנשים שאוהבים מדע בדיוני ופנטסיה ועושים משהו לגבי זה.
בנוסף, חירף עפר נפשו ויצא אל העולם הקר שמחוץ לתא, לחקור את שמועות קיומם של פאנדומים שכנים, שם פגש בטולקינאי עירנו המעטירים לא פחות, איתם מקיים התא קשרים חמים ואוהבים מזה כמעט שבוע זמן מה. ובכלל, חובבים מכל התחומים הרלוונטיים מוזמנים להצטרף למעגל החברים של תאנו הצעיר והידידותי. נשמח לפרסם כאן בבלוג לינקים לדברים רלוונטיים (רלוונטיים משמעו קשורים לז'אנר, או נראים לנו כמו משהו שחובב הז'אנר המצוי יתעניין בהם, או שהם פשוט כיפיים באופן מובהק) שמתרחשים באזור, לאתרים של חובבים מקומיים ולכל מה שנראה לנו שייך - אם נראה לכם שאתם נופלים באחת הקטגוריות הנ"ל, אתם מוזמנים לכתוב לנו.
באופן עקרוני, התא נפגש פעם בחודש, לעת ערב. אבל אם באמת רוצים לדעת במה מדובר, איפה נפגשים ומתי, מי מרצה או מה הפעילות המתוכננת, אפשר להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. או לקבוצת הפייסבוק. אל האחת מצטרפים על ידי כתיבה למייל הבא. את השנייה, אפשר למצוא כאן.
הבלוג נפתח בעיקר על מנת לפרסם את קיום האירועים של התא, רשמים מהאירועים של התא וכל דבר שיעלה בדעתנו ויראה לנו רלוונטי לתא. ואולי רק קצת כדי לספק לנו במה לכתוב שטויות שישמחו אותנו (ראו: קו הזמן). כל מי שהוא לא ספאמר מוזמן להגיב - ואם מישהו מחברי התא רוצה גם להצטרף לכותבי הבלוג, צרו קשר.